Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu Šahtjor iz Donjecka sa 2:1, u utakmici trećeg kola Grupe F Lige šampiona.

Real je upisao i treću pobedu i sa maksimalnih devet bodova je prvi na tabeli, dok je ukrajinski tim drugi sa četiri osvojena boda.

Španski tim je poveo u 13. minutu pogotkom Rodriga. Kapiten Šahtjora Taras Stepanenko nije bio oprezan, Rodrigo je to iskoristio, došao do lopte i pogodio udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Petnaest minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0. Posle brze razmene pasova, Rodrigo je proigrao Vinisijusa Žuniora koji je matirao golmana gostujućeg tima.

Šahtjor se nije predavao i uspeo je u 39. minutu da prepolovi prednost Reala pogotkom Oleksandra Zubkova. Bogdan Mihajlčenko je centrirao, a Zubkov je “uhvatio” volej i lepo savladao sunarodnika Andrija Lunina.

U nastavku meča je bilo prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao.

U prvom meču ove grupe, Lajpcig je ranije danas pobedio Seltik sa 3:1. Nemački tim je trenutno treći na tabeli ove grupe sa tri boda, dok je Seltik poslednji sa jednim bodom.

Fudbaleri Reala će u narednom kolu gostovati Šahtjoru u Varšavi, dok će Lajpcig u goste Seltiku.