Siner i Rune, osmi i deveti teniser sveta, na terenu su proveli dva sata i 46 minuta.

Italijan je u prvom delu igre napravio dva brejka, i sa rezultatom 6:1 osvojio set.

U drugom setu prvi do brejka stiže Rune u drugom gemu, a zatim dolazi do prednosti 3:0. Teniseri su potom morali na pauzu od oko pedesetak minuta zbog kiše.

Po povratku na teren Rune je čuvao prednost i poveo sa 5:2, ali od tog momenta tri uzastopna gema osvaja Siner za izjednačenje.

Siner je tom prilikom spasao dve set lopte u 10. gemu, ali je danski igrač dva gema kasnije iskoristio ukupno četvrtu priliku za 1:1 u setovima.

U odlučujućem setu jedini je brejk lopte imao 19-godišnji Danac. On nije iskoristio pet brejk lopti, pre nego što je u 12. gemu realizovao prvu meč loptu na servis rivala.

Runeu je ovo drugo masters finale, nakon što je prošle godine u Parizu u finalu pobedio Novaka Đokovića.

U nedeljnom finalu za protivnika će imati šestog tenisera sveta Rusa Andreja Rubljova.