Crno-beli su na Sent Džejms Parku već do 21. minuta vodili sa 5:0. Dvostruki strelci bili su Džejkob Marfi, golovima u drugom i devetom minutu i Aleksander Isak, golovima u 19. i 21. minutu.

Golove za domaće postigli su još Žoelinton u šestom i Kalum Vilson u 67. minutu.

Jedini gol za Totenhem postigao je kapiten Hari Kejn u 49. minutu.

Njukasl ima 16 pobeda u ligi i treći je na tabeli sa 59 bodova.

Totenhem je ugrozio šanse za plasman u Ligu šampiona, zauzima peto mesto sa 53 boda.

Fudbaleri Vest Hema pobedili su na gostujućem terenu Bornmut sa 4:0.

Londonska ekipa povela je u petom minutu golom Majkla Antonija, a sedam minuta kasnije prednost je udvostručio Lukas Paketa.

Strelac trećeg kola bio je Deklan Rajs u 43. minutu, a konačan rezultat postavio je Pablo Fornals golom u 72. minutu. Njihov saigrač Maksvel Korne postigao je pogodak u prvom minutu nadoknade, ali je posle upotrebe VAR tehnologije poništen zbog ofsajda.

Vest Hem je osvojio važne bodove u borbi za opstanak, posle devete pobede na 13. mestu ima 34 bodova, šest više od zone ispadanja.