Fudbaleri Sevilje plasirali su se u polufinale Lige Evrope, pošto su večeras na svom terenu pobedili Mančester junajted sa 3:0 u revanš meču četvrtfinala.

Posle 2:2 na Old Trafordu, Sevilja je večeras slavila golovima Jusefa En-Nesirija u osmom i 81. minutu i Loika Badea u 47. minutu.

Sevilja je bila mnogo bolji rival u prvom poluvremenu i to je materijalizovala jednim pogotkom, iako je David de Hea dva puta vadio loptu iz mreže.

Domaći tim je poveo u osmom minutu golom En-Nesirija koji je iskoristio veliku grešku kapitena Junajteda Harija Megvajera. U finišu poluvremena, u 41. minutu, Lukas Okampos je sjajnim golom završio brzu akciju Sevilje, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Posle dva minuta igre u nastavku, Sevilja je duplirala prednost – korner je izveo Ivan Rakitić, a Bade je udarcem glavom, od prečku, savladao De Heu. Nakon što je u prvom poluvremenu iskoristio grešku Megvajera, En-Nesiri je u 81. minutu kaznio i grešku De Gee i pogodio praznu mrežu za konačnih 3:0.

Sevilja će se za plasman u finale Lige Evropa boriti sa Juventusom koji je večeras u Lisabonu odigrao 1:1 sa Sportingom i to mu je bilo dovoljno posle pobede od 1:0 u prvoj utakmici.

Torinski tim poveo posle devet minuta igre pošto je Adrian Rabio bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru posle kornera, ali je 11 minuta kasnije skrivio penal koji je Markus Edvards pretvorio u 1:1.

Plasman u polufinale obezbedio je i Bajer Leverkuzen koji je, nakon 1:1 u Nemačkoj, večeras u gostima slavio pobedio Rojal Union sa ubedljivih 4:1.

Bajer posle prvog poluvremena imao dva gola prednosti golovima Muse Dijabija u drugom i Mičela Bekera u 38. minutu. Na 3:0 je povisio Džeremi Frimpong u 61. minutu, četiri minuta kasnije prednost Bajera smanjio je Kasper Terho, a konačan rezultat postavio je Adam Hložek u 79. minutu.

Nemački tim u polufinalu čeka pobednika duela Rome i Fejenorda. Na Olimpiku trenutno vodi Roma sa 2:1 i u toku su produžeci.

Polufinalne utakmice na programu su 11. i 18. maja.