“Aktuelni Statut Univerziteta, usvojen za vreme mandata sadašnje rektorke, je skandalozan. Rektorki daje apsolutnu vlast, omogućavajući joj da bira i razrešava koga hoće, uključujući i sebe samu”, navodi se u saopštenju.
Prema navodima te sindikalne organizacije, ocena Ustavnog suda se traži pošto dosadašnja obraćanja državnim organima nisu dovela do rezultata, “a stanje na DUNP-u je sve gore”.