Srpski teniseri su i pored poraza zadržali šanse za plasman u četvrtfinale.

Nemačka je pobedila posle dva sata i 13 minuta. U prvom setu oba para napravila su po dva brejka i odigran je taj-brejk, koji su nemački teniseri dobili sa 7:5.

Srpski teniseri odigrali su bolje drugi set, oduzeli su servis protivnicima u osmom gemu, što im je bilo dovoljno da izjednače u meču.

U trećem setu vodila se velika borba, Djoković i Ćaćić su napravili brejk u trećem gemu, a zatim su vodili sa 3:1 i 4:2. Nemački teniseri su u osmom gemu vratili brejk, a zatim su osvojili gem na svoj servis i poveli sa 5:4.

Srpski tim je posle toga izjednačio, ali u narednom 11. gemu nije iskoristio dve brejk lopte, pa su Nemci poveli sa 6:5. Ćaćić je u narednom gemu bio siguran na svoj servis i meč je rešen u taj-brejku, koji je nemački dubl dobio sa 7:5.

U Grupi F Srbija je u petak pobedila Austriju sa 3:0, a u Grupi F u nedelju će igrati Nemačka i Austrija.

Bilo koja pobeda Austrije donela bi Srbiji prvo mesto u grupi uoči četvrtfinala. U slučaju pobede Nemačke, Srbija bi mogla u četvrtfinale kao drugoplasirana, ali bi trebalo da se poklope i rezultati u ostalim grupama.