Kamerun je poveo u 29. minutu pogotkom Žan-Šarla Kasteleta, ali je Srbija u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu, u 46. i 48. minutu, preokrenula rezultat golovima Strahinje Pavlovića i Sergeja Milinković Savića.

Aleksandar Mitrović je u 53. minutu povisio na 3:1, ali je Kamerun stigao do izjednačenja i boda preko Vensana Abubakara u 63. i Erika Maksima Čupo-Motinga u 66. minutu.

Srbija i Kamerun posle dve odigrane utakmice imaju po jedan bod.

U drugom meču ove grupe se od 17.00 sastaju Brazil i Švajcarska, koji na svom kontu imaju po tri boda.

Fudbaleri Srbije će u poslednjem kolu igrati protiv Švajcarske, dok će Kamerun igrati protiv Brazila. Te utakmice su na programu 2. decembra.

Srbija je bila bolja na početku meču, a prvu veliku šansu imala je u 11. minutu kada je Mitrović pogodio stativu. Andrija Živković je poslao loptu do Dušana Tadića, a on do Mitrovića nakon čega se napadač Fulama lepom varkom oslobodio čuvara i šutirao, ali je pogodio samo stativu.

Šest minuta kasnije Mitrović je ponovo bio u sjajnoj poziciji kada je, posle loše intervencije odbrane Kameruna, lopta došla do njega na šest-sedam metara od gola, šutirao je iz prve, ali nije bio precizan.

U 29. minutu usledila je kazna na drugoj strani, kada je Kasteleto doneo prednost Kameruncima posle kornera.

Prethodno je Živković “poklonio” korner rivalu, a nakon udarca iz ugla Kasteleto je na drugoj stativi dočekao loptu posle loše postavljene odbrane Srbije i nije mu bilo teško da savlada Vanju Milinkovića Savića.

Srbija je u 44. minutu imala sreću pošto Kunde nije kaznio grešku Saše Lukuća posle koje je izašao sam ispred Milinković Savića, ali je srpski golman u tom duelu izašao kao pobednik.

Kada je izgledalo da će Kamerun na odmor otići sa vodjstvom, usledio je preokret u nadoknadi vremena, u razmaku od samo dva minuta.

Prvo je Pavlović bio najbolji u skoku u kaznenom prostoru, posle slobodnog udarca koji je izveo Tadić, i glavom poslao loptu u mrežu, a potom je Milinković Savić sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio za vodjstvo Srbije.

Mitrović je u samom finišu prvog poluvremena propustio još jednu priliku, ali nije u 53. minutu kada je posle sjajne akcije Srbije uvećao prednost na 3:1.

Akciju je započeo Tadić tako što je ukrao loptu na sredini terena, a potom su se uključili Mitrović, Kostić, Milinković Savić i na kraju Živković koji je prevario čuvara i nesebično proigrao napadača Fulama, a on sa peterca pogodio mrežu Kameruna.

Medjutim, posle tog gola Mitrovića, 51. u dresu nacionalnog tima, usledio pad u igri Srbije što je Kamerun kaznio sa dva gola iz kontranapada. Prvo je Abubakar u 63. minutu lobovao golmana Srbije, a tri minuta kasnije je Čupo Moting pogodio za 3:3.

Do kraja meča je bilo uzbudjenja, ali ne i pravih prilika za gol, pa se rezultat nije menjao. Najbliži golu bio je Mitrović u samom finišu meča, ali nije bio precizan.

Mitrović: Naivno smo izgubili tri boda

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović rekao je danas da je selekcija “naivno” izgubila tri boda u meču protiv Kameruna, kao i da se nada da će u poslednjem kolu grupne faze sve zavisiti od njih.
“Naivno smo izgubili tri boda, imali smo sve u svojim rukama, dali treći gol na vreme i kontrolisali utakmicu i bukvalno ni iz čega primili dva gola naivno i to nas je koštalo tri boda. Uzeli smo bod i šta je tu je, idemo dalje, gledaćemo večeras utakmicu Švajcarske i Brazila i nadamo se dobrom rezultatu za nas i da poslednju utakmicu sve zavisi od nas”, rekao je Mitrović za RTS.

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je danas na stadionu Al Džanub nerešeno 3:3 sa Kamerunom, u utakmici drugog kola Grupe G na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Srbija je posle gola Mitrovića u 53. minutu povela sa 3:1, da bi Kamerun u nastavku došao do boda.

Danas od 17.00 u istoj grupi igraju Brazil i Švajcarska. Dve selekcije imaju po pobedu posle prvog kola, dok su Kamerun i Srbija na jednom bodu posle dva odigrana meča.

Mitrović je dodao da je iz ove perspektive bod malo, ali je ocenio da je utakmica na kraju mogla da ode na obe strane.

“Ostaje gorak ukus, moram da pogledam utakmicu, da vidim analizu, da vidim šta se dešavalo, iz moje perspektive na terenu jako dva glupa gola”, istakao je Mitrović.

U poslednjem kolu u petak od 20.00 Srbija igra protiv Švajcarske, a Kamerun protiv Brazila.