“Iako nismo za sankcije kao takve i ne verujemo u njih kao poželjan instrument medjunarodnih odnosa, ovde moramo pratiti svoj interes. Baš kao i sve ostale države sveta”, rekao je Stefanović za današnji list Nova.

Na pitanje o ponašanju većine članova Odbora za spoljne poslove na kojoj je trebalo da se raspravlja o tome, rekao je da mu to ukazuje da su Srpska napredna stranka i Socijalistička partija Srbije “suštinski protiv članstva Srbije u Evropskoj uniji (EU)”.

“Njihovi govori na Odboru (za spoljne poslove) i njihova odluka da uopšte ne glasaju za Predlog rezolucije o usaglašavanju naše spoljne politike sa EU nas udaljavaju od Evrope”, istakao je Stefanović.

Kako je naveo, “nemamo gde drugde, već da se vratimo kući u Evropu”.

“Režim ne želi to da vidi, kao ni prošli put, devedesetih godina (20. veka). Time se kockaju interesom naroda i države”, ocenio je Stefanović.