Kako je Vujasinović rekao na konferenciji za medije, kao gradonačelnik Beograda, prioritet su mu tri cilja – čist vazduh, humana gradnja i energetska ekonomija.
“Zagadjenje ima tri uzroka – termoelektrane, individualna ložišta i deponije. Treba zameniti termoelektrane i početi sa korišćenjem suvog ogreva, što bi doprinelo smanjenju zagadjenja”, kazao je on na konferenciji za medije.
Kada je reč o humanoj gradnji, Vujasinović je kazao da se visoki objekti grade bez odgovarajuće saobraćajne infrastrukture, sa malo zelenila, tako da treba vratiti u generalni urbanistički plan studiju visokih objekata, standarde stanovanja i zeleni indeks.
“Što se tiče energetske ekonomije, trebalo bi formirati zeleni fond, da postoji poseban račun za ekološke takse i taj novac iskoristiti za subvencionisanje solarnih elektrana čime bi se podstakla energetska nezavisnost gradjana”, objasnio je on.
Vujasinović je pozvao gradjane da glasaju za njega na preizborima, da bi život u Beogradu “ponovo bio privilegija”.