Oni su nešto pre 10 sati krenuli iz Raške, gde su sinoć prespavali, a danas su pešačili blizu 35 kilometara, preko Baljevca, do Ušća.

Studenti će prenoćiti u konacima manastira Studenica, a u subotu će nastaviti dalje Ibarskom magistralom, do Magliča.

U Kraljevo bi trebalo da stignu u nedelju.

Deset studenata Državnog univerziteta u Novom Pazaru krenuli su u četvrtak na šesnaestodnevni marš, dug 340 kilometara, do Novog Sada kako bi u tom gradu 1. novembra odali poštu za 16 poginulih u padu renovirane nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.