Oni su osumnjičeni za više krivičnih dela izazivanja opšte opasnosti, za teška dela protiv opšte sigurnosti i nepropisno i nepravilno izvođenje građevinskih radova, za šta je predviđena kazna zatvora od dve do 12 godina.
Gotovo svi provladini mediji javili su da su među uhapšenima i doskorašnji ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić, doskorašnja direktorka Infrastrukture železnice Jelena Tanasković, njen prethodnik Nebojša Šurlan kao i Vesićeva pomoćnica zadužena za železnički i intermodalni transport Anita Dimoski.
Vesić je u međuvremenu preko društvenih mreža negirao da je uhapšen ali je potvrdio da se dobrovoljno odazvao pozivu novosadske policije i da se “stavio na raspolaganje istražnim organima”.
O hapšenju se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji je rekao da je tužilaštvo svoje odluke donelo “100 puta brže nego u najrazvijenijim zemljama EU kad su se slične stvari događale”.
U objavi na Instagram stranici, predsednik Srbije je povodom protesta u Beogradu i Novom Sadu ocenio da su građani “danima izloženi brutalnim izlivima nasilja pojedinih političkih faktora uz podršku takozvanih medijskih i drugih grupa za pritisak”.
Petnaest ljudi je poginulo a dvoje teško povređeno u obrušavanju krova železničke stanice u Novom Sadu 1. novembra.
Zgrada Železničke stanice u Novom Sadu, napravljena je 1964, a poslednjih godina je dva puta renovirana i svečano otvarana.
I dalje traje polemika između predstavnika vlasti, opozicije i nezavisnih stručnjaka da li je i nadstrešnica bila predmet rekonstrukcije, odnosno zbog čega nije ako je tako.
beta/cmg