Opštinsko Odeljenje za vanredne situacije razmatralo je stanje u gradu posle blokade deponije Golo brdo kod Novog Pazara, koju je koristio i Tutin, i preporučilo uvođenje vanredne situacije.

Kako je rečeno na sednici, okolne opštine nisu odobrile privremeno odlaganje smeća i iz Tutina, pa je jedna od odluka i da se pronađe lokacija na svojoj teritoriji, kao privremeno rešenje.

Predsednica Kučević je lokalnim medijima izjavila da će “naći lokaciju koja neće biiti u blizini naseljenih mesta i neće nikome smetati”.