Jedini gol na meču postigao je Mirko Ivanić u 57. minutu.

Zvezda je ovom pobedom osigurala najmanje treće mesto u Grupi F i tako obezbedila nastup na proleće u Evropi, u nokaut fazi Lige konferencija, dok će se u poslednjem kolu boriti za nastavak takmičenja u Ligi Evropa.

Crveno-beli su prvi na tabeli sa deset bodova, odnosno imaju bod više od Brage koja je večeras izgubila od Mitjilanda u gostima sa 3:2 golom sa penala u nadoknadi vremena. Mitjiland je treći sa osam, dok je Ludogorec poslednji sa jednim bodom.

Prvu ozbiljniju priliku na meču imala je ekipa Ludogoreca, u 29. minutu. Sa ivice šesnaesterca šutirao je Klod Gonsalveš, ali je udarac odbranio golman Zvezde Milan Borjan.

Zvezda je zapretila u 38. minutu, kada je nakon udarca sa distance Ivanića, golmanu gostiju lopta ispala iz ruke i otišla u korner.

Do kraja poluvremena Ivanić je u nadoknadi šutirao iskosa sa sedam metara, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

Crveno-bele je u vodjstvo doveo upravo Ivanić, koji je sa dvadesetak metara uputio precizan udarac, u 57. minutu.

I u nastavku meča Zvezda je stvarala prilike, a najbolju je imao Gelor Kanga u 68. minutu, ali je njegov šut sa dvadesetak metara otišao pored gola.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je Zvezda sada vodeća u Grupi F sa 10 bodova.

Zvezda u poslednjem kolu, 9. decembra, gostuje Bragi za plasman u nokaut fazu Lige Evropa, a Ludogorec dočekuje Mitjiland.