Najefikasniji u beogradskom timu bio je Luka Vildosa sa 20 poena, a dvocifreni učinak imao je i Dalibor Ilić sa 10 poena, uz sedam skokova.

Tornike Šengelija je vodio Virtus do pobede sa 15 poena, uz po četiri skoka i asistencije, Kajl Vims je dodao 13 poena, uz četiri uhvaćene lopte, dok su po 11 poena postigli Isaija Kordinije i Muamadu Žajte (osam skokova).

Virtus je sada na 12. mestu Evrolige sa 10 pobeda i 12 poraza, dok je Zvezda posle trećeg vezanog poraza na 13. mestu sa istim učinkom i lošijim međusobnim skorom.

Virtusu je malo manje od dva minuta bilo potrebno da povede sa 0:9, nakon što je trojku postigao Miloš Teodosić.

Posle koša Vimsa tim iz Bolonje ubrzo dolazi do dvocifrene prednosti, a tokom prve četvrtine domaći tim je poveo i sa plus 18 (9:27).

Na početku druge deonice Virtus je u dva navrata došao do 19 poena prednosti (14:33, 19:38). Zvezda je zatim napravila seriju 6:0, koja je “krunisana” poenima Stefana Lazarevića.

Do kraja prvog poluvremena Virtus je sačuvao dvocifrenu razliku, a na odmor se posle koša Filipa Petruševa otišlo rezultatom 35:48.

I u nastavku meča italijanska ekipa je kontrolisala rezultat, dok crveno-beli nijednom nisu uspeli da smanje razliku ispod 10 poena.

Zvezda u četvrtak gostuje Milanu, a Virtus dan kasnije gostuje Asvelu.