Zvezdu je do pobede vodio Fakundo Kampaco sa 22 poena, uz sedam asistencija, Ognjen Dobrić je postigao 15 poena, dok su po 10 dodali Luka Mitrović (četiri skoka) i Bendžamin Bentil.

Efes je bio oslabljen neigranjem Vasilija Micića i Šejna Larkina, a najbolji učinak u istanbulskom timu imao je Ante Žižić sa 16 poena.

Poen manje je postigao Rodrig Buboa, a po 12 poena su upisali Vil Klajburn (devet skokova i četiri asistencije) i Amat M’Baje (šest skokova).

Efes na 11. mestu Evrolige ima polovičan skor 13/13, dok je Zvezda prekinula niz od dva vezana poraza i sada na 13. mestu ima skor 12/15.

Dvostruki uzastopni prvaci Evrope su tokom cele prve četvrtine bili u vođstvu, a Zvezdu je u igri držao Dobrić sa 12 poena.

Posle zakucavanja Klajburna Efes je u finišu prve deonice poveo sa 18:25, da bi četvrtinu poenima okončao igrač Zvezde Hasan Martin (20:25).

Početak druge četvrtine doneo je dve vezane trojke Kampaca, posle čega su crveno-beli smanjili na jedan poen razlike (26:27).

Efes je odgovorio sa sedam vezanih poena, ali je domaći klub u nastavku napravio seriju 10:0, koja je zaključena novom trojkom Kampaca.

Argentinski igrač je tako doveo svoj tim do prvog vođstva na utakmici sredinom druge četvrtine (36:34), a Efes ubrzo preko Žižića dolazi do izjednačenja (40:40).

Na poluvreme Zvezda je otišla sa četiri poena razlike (49:45), nakon što je u samoj završnici četiri slobodna bacanja pogodio Kampaco.

Samo dva minuta u drugom poluvremenu bilo je dovoljno crveno-belima da prvi put dođu do dvocifrene prednosti (55:45), posle treće trojke Dobrića.

Efes se nije predavao i u završnici treće četvrtine posle poena Elajdže Brajanta prelazi u vođstvo (66:67), da bi Filip Petrušev uz zvuk sirene prednost vratio na stranu Zvezde (68:67).

Brajant je početkom poslednje deonice pogodio trojku za plus dva Efesa (68:70), a od tog momenta Zvezda pravi seriju 15:2.

Četiri i po minuta pre kraja duela drugu tehničku grešku i automatsko isključenje dobio je trener gostiju Ergin Ataman, a njegov tim nije imao snage da dođe do novog preokreta.

Zvezda je kontrolisala razliku i posle poena Mitrovića na tri minuta i 20 sekundi pre kraja povela sa plus 14 (88:74), a zatim je uspela i da poveća rezultat.

Zvezdu u petak očekuje gostovanje Panatinaikosu u Atini, dok Efes dočekuje Makabi.