On je za Sto plus radio pojasnio da je reč o devet učenika koji su postigli odlične rezultate na okružnom i plasirali se na republičko takmičenje iz istorije, da bi im škola “dan pred polazak” saopštila da ni škola ni lokalna samouprava nisu mogli da obezbede novac za put i smeštaj dece.

“Roditelji su morali hitno da se organizuju i plate troškove puta i dva noćenja, kako bi deca uopšte mogla da učestvuju na takmičenju”, rekao je.

On je kao još jednu “poražavajuću činjenicu” naveo da “para uvek ima za razne manifesticaije, skupove i proslave, ali ne i za učenike koji znanjem treba da predstavljaju svoj grad”.

Prema njegovim rečima, Grad Novi Pazar je poslao poruku da trud i rad učenika nisu važni, kao i “da je, možda, bolje biti bokser, nego intelektualac i akademski građanin Novog Pazara”.

Komentari (2)

  1. Senko says:

    Nema Nino i Razdaginka para. Pojeli oni sto sede po setalistu i primaju plate a nista ne rade. Kakva je ovo sramota.

    6
    0
  2. Kasim says:

    Mozel postovana ulema da nam kaze na onim skupovima dje se napajaju duse, moze li musliman da sedi po ulici i jede ono sto je vlast otela kroz poreze , i prima platu, a da nema za ovu decu . Sta kaze ulema postovana, mozel to tako, da ga metne SDP na budzet i da prima platu i sedi po lokalima i klanja ahi…

    2
    0

Comments are closed.